picto

Často kladené otázky

Sestavili jsme otázky a odpovědi na dotazy, se kterými se během naší práce setkáváme nejčastěji . Pokud máš otázku, na kterou jste zde nedostali odpověď, obraťte se na nás! Naše zákaznické centrum Vám zodpoví všechny otázky.
picto Oxytree
image
picto Oxytree
Může se Oxytree přemnožit?
V případě Oxytree nehrozí přemnožení, protože jde o strom vypěstovaný v laboratoři. Tím pádem je plně kontrolovatelný a není nebezpečný na místní ekosystémy.
Proč říkáte, že Oxytree (strom vypěstovaný v laboratoři) ochrání lesy?
Oxytree je z ekonomického hlediska výhodnější, než lesy, protože mimořádně rychle roste a po těžbě znovu vyroste, tedy za 20 let nám zajistí 4x více dřeva, než lesy. Proto je z ekonomického hlediska výsadba Oxytree výhodnější, než těžba dřeva z lesů.
Ještě jsem o Oxytree neslyšel/a. O jaký strom jde?
Oxytree (oficiálním jménem Paulownia clon in Vitro 112®) je rychle rostoucí listnatý strom, který se vyvinul laboratorním křížením rodu Paulownia, proto si jej mnozí pletou s jinými druhy paulownie (např. Paulownia Kawakamii - Safírový dračí strom, císařský strom, paulownia tomentosa , Shang Tong, atd).
Jak velký je dospělý Oxytree?
Na začátku růstu Oxytree své síly vkládá do posílení svých kořenů (kořeny vyspělých jedinců mohou dosahovat i 9 metrů). Výška dospělého stromu (přesněji 6 letého) může dosahovat až 16-20 metrů.
Jaká je garance, že pokud Oxytree vyroste, bude se z něj vytěžit dost dřeva?
Oxytree je velmi odolná rostlina, přesto věnujeme velkou pozornost vytvoření vhodných podmínek pro Oxytree. Už před výsadbou dbáme na dobrý výběr půdy a její pečlivou přípravu - toto je zásadní prioritou dobře vyvíjejících se Oxytree. Naši zkušení odborníci neustále kontrolují růst a vývoj sazenic a starají se o doplňování výživy a vody.